Můj příběh

Jak to celé začalo…

Narodil jsem se v srpnu roku 1985 a jsem úplně obyčejný chlap, který v životě nedostal nic zadarmo. Počítač mě fascinoval už od raného dětství, ale jelikož jsem nepocházel z bohaté rodiny, nemohl jsem si jej dovolit.

Svůj první počítač jsem tak získal až v roce 1998. Už tenkrát jsem ale věděl, že výpočetní technologie jsou směrem, kterým se chci v životě ubírat. Nikdy jsem ale nechtěl být jen pasivním uživatelem, bavilo mě tvořit a tak jsem na počítači tvořil, co se dalo.

Jak to celé začalo…
Jak to pokračovalo…

Jak to pokračovalo…

V roce 2002 jsem založil redakci a 3 roky jsme společně vydávali elektronický časopis Total Game. Byla to úžasná doba. Internet v ČR byl ještě v plenkách a tak jsme náš časopis šířili přes CD časopisů Level, Score a Gamestar. Tenkrát tato média měla až 100 000 čtenářů měsíčně, z dnešního pohledu naprosto neuvěřitelné.

V této době jsem si také poprvé přičichnul k affilu. Byť z toho tenkrát nic moc nebylo, byl jsem naprosto uchvácen myšlenkou živit se vyděláváním online.

Jak to málem skončilo…

Jak už to tak ale bývá, po studiích se všechno změnilo. Začal jsem pochybovat o tom, že by mě online podnikání uživilo a tak jsem začal pracovat offline v jedné nadnárodní společnosti. Začínal jsem na nízkém postu, ale postupně jsem se propracoval až na key account managera, na kterém jsem nakonec strávil celých 5 let.

Bylo to velice přínosné období, vyléčil jsem toho introverta ve mně a naučil se pořádně jednat s lidmi. Ačkoliv mě práce strašně bavila, přes různé negativní signály jsem pomalu začínal chápat, že korporát není tím, čím bych se chtěl živit celý život. A tak jsem se vrátil ke kořenům. Začal jsem si přivydělávat affiliate marketingem.

Jak to málem skončilo…

Jak se to znovu pomalu startovalo…

Můj všední den vypadal nějak takto. Vstával jsem v 5:00, jel jsem do offline zaměstnání. Končil jsem v 17:00, pak přesun domů, večeře a od 18:00 do půlnoci jsem tvořil affil projekty. A takto pořád dokola s tím, že o víkendu jsem online podnikání mohl tvořit celý den.

Bylo to drsný a já jsem strašně vděčný své ženě Veronice (tenkrát ještě přítelkyni), že mě v tom podporovala a důvěřovala mi, když jsem tvrdil, že jednoho dne se mi vynaložené úsilí vrátí. Teď už ví, že to smysl mělo, ale tenkrát si nemohla být ničím jistá. Věřila mi.

Jak jsem otočil klíčkem…

Na začátku roku 2014 se mi můj zaměstnavatel rozhodl změnit smlouvu. Jako odměnu za velice dobré výsledky celého regionu, jsem dostal podstatné zhoršení podmínek smlouvy a jasný příkaz: „Podepiš!“ A víte co jsem udělal? Nepodepsal jsem to… Kdyby ano, nevážil bych si své práce.

Doslova jsem se nechal vyhodit a bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Od té doby jsem se zařekl, že už nikdy nebudu nikomu dělat zaměstnance, abych se už nikdy nedostal do takto absurdní situace.

A tím jsem nastartoval nový směr svého života, neboť jsem měl konečně dostatek času na to, vrhnout se naplno do vod affiliate marketingu.

Jak jsem otočil klíčkem…

Jak jsem nastartoval a šlápnul na plyn…

Ráno jsem nemohl dospat, neuvěřitelně jsem se těšil na každý den tvoření. Veroniku jsem vyprovodil do práce, pak se vrátil zpátky domů a makal, makal a makal, až dokud opět nepřišla z práce. Konečně jsme také měli více času na sebe, nebylo nutné hrotit práci po večerech.

Výsledky se dostavily. Hned první měsíc mé full-time práce v affilu jsem vydělal více, než byl můj měsíční plat v offline zaměstnání. Byla to absolutní pecka a já jsem byl nadšený z té volnosti a geniality vydělávání peněz online.

A to byl teprve začátek. Brzy na to jsem osobně poznal ostatní affiláky a z řadou z nich navázal úzké vztahy.

Jak jsem se rozvíjel v oboru…

V lednu 2015 jsem se stal povinným plátcem DPH, a i když jsem se toho z počátku dost bál, už bych to nevyměnil za nic na světě. Je to obrovská výhoda, pokud spolupracujete s inzerenty, kteří jsou taktéž plátci DPH.

Na jaře stejného roku jsem se také poprvé stal affiliate manažerem a díky tomu poznal spoustu skvělých lidí. Zprvu jsem spolupracoval se Zdeňkem Steinerem a jeho týmem, později se ke spolupráci přidal i Honza Furiš a jeho tým.

V následujícím roce jsem pak komunikoval snad se všemi špičkami v oboru. Spolupracoval jsem s partnery, kteří si dokázali vydělat stovky tisíc měsíčně na provizích. V rámci kampaní se nám podařilo dosáhnout osmimístného výsledku, což jsme také náležitě oslavili.

Nově se mnou z domova začala pracovat i Veronika. Nebyl důvod, aby dále chodila do zajímavého, leč uboze placeného zaměstnání. Od té doby tedy pracujeme spolu a je u toho vždy velká legrace.

To koneckonců může potvrdit i Tomáš Dekan, který u nás doma strávil několik dní, když jsme společně natáčeli kurz Webzisk, který jsme ke konci roku začali prodávat.

Setkání s F4
MGB živá akce

Jak jsem koupil část firmy a oženil se…

Rok 2016 byl pro mě přelomový. Affiloval jsem, dělal affiliate manažera, prodával společný kurz s Tomášem Dekanem a analyzoval řadu zajímavých projektů. Zejména analyzování a ladění webů mě fakt hodně bavilo a jeden z projektů mě zaujal natolik, že už jsem u něho zůstal. Tím projektem byly Kurzy pro radost.

S Pavlem Farou jsme se v průběhu roku domluvili na úzké spolupráci, která nakonec eskalovala tím, že jsem od něho odkoupil část obchodního podílu a stal se spoluvlastníkem a jednatelem společnosti, která provozuje Kurzy pro radost. Online vzdělávání má do budoucna obrovský potenciál a já mu neskutečně věřím, jinak bych do toho nešel.

No a na konci roku jsme si s Verčou, po 8 letém vztahu, konečně řekli své ANO. Bylo to na Mauriciu a bylo to skvělé! Svatbu jsme si naprosto užili a jelikož jsme ji měli spojenou se svatební cestou, prožili jsme v rámci ní i několik netradičních zážitků, jako byl třeba výlet ponorkou.

Pokud byste i Vy plánovali svatbu na Mauriciu a nevěděli jak na to, klidně se nám ozvěte. My už s tím teď máme zkušeností, že bychom o tom mohli napsat knihu :-)

Jak jsem navrhl unikátní affiliate systém…

Na začátku roku 2017 jsme na Kurzech pro radost spustili revoluční affiliate systém, na který jsem opravdu hodně pyšný. Unikátní je nejen doživotní provizí a jedinečným způsobem trackování, ale hlavně svojí logikou postavenou na win-win spolupráci. Partneři jsou pro nás skutečnými partnery, nikoliv jen dalším distribučním kanálem.

Naši prioritou bylo vytvořit partnerům jedinečné podmínky propagace, které nikdo jiný nenabízí a já věřím, že se nám to podařilo. Zároveň jsme udělali velký krok k celkovému zkvalitnění affiliate trhu v ČR a SR. Troufám si tipovat, že do takových 2 let bude trackování bez affil parametru naprostým standardem.

Jak jsem navrhl unikátní affiliate systém…
Digitální zlato

Jak jsem manažeroval první kryptokampaň…

V průběhu roku 2017 jsem manažeroval první česko-slovenskou kryptokampaň Digitální zlato od Karla Fillnera, pořádanou ve spolupráci se Steiner media.

Karel je skvělý člověk, znám se s ním osobně už několik let, takže má podpora jeho kampaně byla samozřejmostí, a to i přes to, že jsem měl diář pro rok 2017 naplněný k prasknutí.

Podařilo se mi dát dohromady skvělou partu TOP affiláků, společně jsme si kampaň skvěle užili, a i když z toho nakonec nebyl osmimístný výsledek, tak i ten sedmimístný byl super na to, jak nám vůbec nepřálo počasí (bylo krásně a lidé nebyli u počítačů).

Na konci kampaně jsem pak zaznamenal spokojenost jak od tvůrců kampaně, tak ze strany affiláků. Co víc si může affiliate manažer přát, než kdy affilák řekne: „Super, kdy bude další kampaň?“ :-)

Jak jsem žil Kurzy pro radost 3.0…

Obrovskou část roku 2017 jsem věnoval pouze Kurzům pro radost. Můj společník Pavel mi nechal volnou ruku, a tak jsem mohl naplno projevit svoji kreativitu :-)

Měl jsem jasnou představu o tom, jak mají změny na Kurzech pro radost vypadat, a nejrychlejší cestou k jejich realizaci, bylo je namalovat. A tak jsem maloval a maloval, a náš šéf vývoje Lukáš vše postupně realizoval.

Mám pocit, že jsme společně na KPR změnili úplně vše (a to si ještě několik změn nechávám na rok 2018). Byl to neuvěřitelný fičák a musím říci, že ke konci roku jsem už vyloženě mlel z posledního.

Ale vyplatilo se. Většina změn se ukázala být přínosem. Obratově jsme na 188 % loňské skutečnosti. V nejlepší den roku jsme zaznamenali 331 prodejů, to už je poměrně slušný výsledek.

A abych nezapomněl, v září 2017 jsme si pronajali malý penzion na Vysočině a prožili v něm s našimi TOP affiláky nezapomenutelný víkend plný dobré nálady.

Kromě toho, že jsme si nacpali pupky a popili, tak jsme i něco málo popracovali, a dokonce se našel čas na turnaj ve fotbale a ping pongu :-) Z mého pohledu to bylo moc príma a určitě v živých akcích budeme pokračovat i nadále.

Kurzy pro radost 3.0
KPR živá akce 2017

Pokračování příště...