Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém (1/5)

Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém

Toto je podčlánek 1/5. Pokud jste nečetli hlavní článek, přečtěte si jej ZDE.


Povím vám příběh, který se opravdu stal

Příběh, který je základem toho, proč jsem bojoval za vytvoření vlastního affiliate systému, namísto využití affiliate systému třetí strany.

V roce 2015 jsem poprvé dělal affiliate manažera a neuvěřitelně jsem prozřel. Vždycky jsem tušil, že určité procento konverzí se v rámci nedokonalosti affiliate systému někde ztratí, jako affilák jsem to ale neřešil, protože s tím „nešlo nic dělat“.

Domníval jsem se, že ta ztráta bude maximálně v jednotkách procent. Toto přesvědčení mi vydrželo až do doby, kdy jsem jako affiliate manažer nabídl affilákům ruční dohledávání konverzí.

Zažil jsem noční můru každého affiláka

To, co se ze začátku jevilo jako příjemný benefit pro partnery s minimálním dopadem na mé psychické zdraví, se v průběhu času stalo nefalšovanou noční můrou.

Vzhledem k tomu, že jsem měl nad klasickým affiliate systémem ještě mnou vytvořenou ruční nástavbu, která byla schopna dohledat standardně nedohledatelné konverze, viděl jsem okamžitě rozdíly v objemu konverzí před a po jejich dohledání. A teď se něčeho držte. Ten rozdíl byl přes 30 %!

Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém
Bez ručního dohledání by celá 1/3 konverzí byla nenávratně v tahu.

Uměli byste se s tím smířit?

Já tedy ne, a proto jsem ihned po kampani utlumil většinu projektů, které poháněl tento v ČR a SR hojně rozšířený affiliate software (záměrně nepíšu název, protože nechci poškodit jeho jméno, zdaleka to totiž není jen jeho problém).

Od té doby jsem také v každém partnerském programu, který jsem vedl, ručně affilákům dohledával jejich konverze, protože bych se musel propadnout do západního Německa, kdybych je měl obrat o více jak 30 % výdělku.

A teď ta pointa

Důvodem, proč vám to tady celé píšu, je fakt, že affiliate systém KPR již v samém základu tuto „nadstavbu“ dohledávání konverzí obsahuje. Ano, je to tak. Mohu s čistým svědomím prohlásit, že jsme udělali maximum pro to, abychom ani jednoho affiláka neobrali o provize, které mu právem náleží.

A co víc. Pokud si postavíte svůj affiliate web a propojíte jej v administraci s naším affiliate systémem, nejenže budete mít jistotu 100% dohledatelnosti konverzí, ale nebudete muset ani používat ošklivé affiliate parametry za affiliate odkazem, které v dnešní době už tolik lidí rádo odmazává (pro neznalé, affil parametr vypadá třeba takto „?affilid=12345„).

Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém
V affiliate systému KPR si zadáte adresu své domény a o nic víc se nemusíte starat. Zkušení affiláci pak mohou zadat i měřící kód (např. konverzní pixel), který se bude zobrazovat na děkovné stránce po vyplnění registrace.

U nás můžete používat čisté odkazy, z nichž na první pohled nikdo nepozná, že je na ně navázána provize partnera.

Zní vám to dobře?

Tak já si ještě s dovolením trochu přihřeji polívčičku :-) Nedávno jsme testovali, co všechno je schopný náš affiliate systém dohledat a zjistili jsme, že ho skutečně nelze oblafnout. Jakmile si do hlavičky svého webu umístíte tento kód <meta name=“referrer“ content=“always“>, už nikdy nám neunikne žádný příchozí návštěvník z vašich stránek.

Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém
Ukázka vložení kódu.

A je úplně jedno, jestli používá anonymní prohlížení s AdBlockem nebo se výhradně po netu pohybuje v prohlížeči TOR při aktivované VPN. Nevěříte? Vyzkoušejte si to!

POZOR! Máte-li WordPress 4.7.4 a vyšší, zkontrolujte si, zda vám za odkazy nepřidává parametry rel=“noopener noreferrer“ blokující trackování našeho affiliate systému. Více informací o tom, jak se jich zbavit, naleznete v tomto článku.

Jo a slyšeli jste někdy o tom, že vyhledávače určitým způsobem penalizují affiliate weby? No, tak u nás se vás to netýká. Jako náš affilák používáte přímé odkazy, tudíž není co penalizovat :-)

Máme řešení i pro domény, které nevlastníte

Pokud na nás chcete odkazovat ze stránek, které nevlastníte, tedy např. z Facebooku, YouTubu, Twitteru, Google+ apod., i tak pro vás máme řešení. Z těchto stránek na nás můžete odkazovat klasickým affiliate odkazem s parametrem, který naleznete v administraci našeho affiliate systému.

Affiliate program Kurzy pro radost – unikátní trackovací systém
Takový náhled se automaticky vygeneruje na Facebooku, pokud do příspěvku vložíte odkaz na libovolný kurz.

Samozřejmě pokud vám někdo tento parametr odmaže, tak se nezaznamená nic, stejně jako u všech ostatních affiliate systémů. To je prostě riziko, které musíte podstoupit. Těžko vám u nás v systému můžeme přiřadit domény jako facebook.com nebo google.com, to jistě chápete… :-)

 

<<< Zpět na hlavní článek Doživotní provize 2/5 >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *