Affiliate web (12): Outsourcing a delegování práce

Affiliate web (12): Outsourcing a delegování práce

Máme předpřipravenou strukturu našich článků a vydefinovaná klíčová slova a názvy pro jednotlivé kurzy. Zbývá jediné – všechno to sepsat, natípat a vložit do WordPressu. Pro jednoho brnkačka a práce na tři odpoledne, pro druhého nepředstavitelný problém a osypky po celém těle. Ještě že existuje delegování práce a outsourcing :-)

Pokud vás zajímá rozdíl mezi delegováním práce a outsourcingem tak vězte, že v podstatě žádný není. „Delegování práce“ je obecným pojmem, který používáme při předávání práce jakémukoliv subjektu. Třeba když delegujeme psaní článků na členy rodiny a podobně :-) Kdežto pojem „outsourcing“ používáme na profesionální úrovni, kdy část svých činností svěřujeme cizímu subjektu za úplatu.

Kdy delegovat práci?

Ideálně ve chvíli, kdy máme kolem sebe někoho, kdo stejnou práci zvládne lépe a za kratší čas, než to zvládneme my sami. Pokud vás psaní nebaví, ale baví vás tvorba webů, tak zkuste v rodině nebo mezi kamarády najít někoho, kdo to má přesně naopak a následně si vyjděte vstříc.

Můžete se také vydat cestou některých affiliate partnerů, kteří úspěšně svěřují psaní článků svým rodinným příslušníkům za drobnou úplatu nebo dárek. Psaní článků je tak vyjde výrazně levněji než klasický outsourcing a ještě udělají radost svým blízkým.

Kdy využít outsourcing?

Pokud ve svém okolí neznám nikoho, kdo by mi se psaním článků pomohl a psaní samotného se bojím jak čert kříže, nezbývá mi nic jiného, než svou práci outsourcovat. Zaplatím tedy někomu za to, že mě zbaví nepohodlné práce, vykoná ji lépe a ještě mi ušetří čas.

Cena za napsání jednoho článku se většinou pohybuje od 100 Kč do 2 500 Kč v závislosti na jeho kvalitě. Vzhledem k tomu, že vám v rámci Kurzů pro radost bude bohatě stačit článek o 300 slovech, počítejte spíše s cenou v řádech stokorun.

Outsourcing na více způsobů

Outsourcing nemusí být jen o psaní textů. Pokud máte dostatečný budget, můžete si nechat outsourcovat tvorbu loga, úpravu obrázků nebo dokonce vsazení zkompletovaných článků přímo do WordPressu. Záleží jen na vás. Vždycky se na trhu najde někdo, kdo to za úplatu rád udělá.

Jediné, co bych příliš nedoporučoval, je outsourcing kompletní tvorby affiliate webu, pokud nejste profesionál. Nekvalitní text nebo nekvalitně vytípané obrázky poznáte na první pohled, u samotného webu tomu tak být nemusí. Snadno by se vám mohlo stát, že vyhodíte spoustu peněz za sice překrásný, ale jinak absolutně nefunkční web. Raději ušetřete a udělejte si web pomocí mého návodu :-)

Affiliate web (12): Outsourcing a delegování práce

Jak na outsourcing textů?

Až v průběhu psaní tohoto článku mně došlo, že bych pro vás mohl udělat víc, než jen vyjmenovat webové stránky projektů, které se zabývají outsourcingem. Udělal jsem pár rychlých telefonátů a řešení bylo nasnadě.

Outsourcing textů přes nás (pouze pro partnery Kurzů pro radost)

V omezeném počtu a pouze v rámci propagace Kurzů pro radost jsme schopni vám poskytnout naše kvalitní specialisty za velice výhodných podmínek. Nabídka platí pouze pro ČR a jen pro affiliate partnery Kurzů pro radost (přednost dostanou ti, kteří web staví podle tohoto seriálu).

Pokud máte zájem zajistit OUTSOURCING TEXTŮ ze strany našich specialistů, vyplňte prosím tento formulář a my vás budeme kontaktovat.

Jedná se pouze o nabídku pro naše affiliate partnery a lze ji využít pouze na affiliate projekt spojený s Kurzy pro radost. Kapacita je omezena.


Ke kolika kurzům chcete napsat články? (minimum je 10)

 • Kvalitně zpracované články o minimální délce 300 slov
 • Implementace dodaných klíčových slov dle SEO zásad
 • Jedinečný originální text bez duplicit
 • Kontrola pravopisu a gramatiky samozřejmostí
 • Dodání naformátovaných článků v textovém souboru


Chcete ke článkům zpracovat i jedinečné obrázky?

ANO, chci obrázky (příplatek +60 Kč bez DPH / 72,60 Kč vč. DPH za 10 obrázků k 1 článku)NE, obrázky si zpracuji vlastnoručně

 • Jedinečné obrázky pořízené z videí daných kurzů (100% záruka jedinečnosti každého obrázku)
 • Nerozmazané obrázky, s důrazem kladeným na jejich maximální kvalitu a ostrost
 • Kompletně oříznuté k okamžitému nasazení na webu
 • Rozlišení každého obrázku 1200 x 628 px (formát použitelný i pro FB)
 • Dodání ve formátu jpg nebo png, název souboru s klíčovým slovem a číslovkou (SEO výhoda)


Chcete články i s obrázky vložit přímo do WordPressu?

ANO, chci články vložit do WordPressu (příplatek +80 Kč bez DPH / 96,80 Kč za 1 článek)NE, články a obrázky si do WordPressu vložím vlastnoručně

 • Dodáte pouze klíčová slova, názvy článků a předlohu struktury, o nic víc se nestaráte
 • Našemu specialistovi vytvoříte přístup a on sám založí příspěvky a nahraje obrázky
 • Naformátuje text a přidá obrázky
 • Doplní relevantní odkazy a alternativní text k obrázkům
 • Upraví článek dle SEO zásad a 100% jej vyšperkuje


Vaše jméno:


Váš e-mail:


Zde můžete zadat doplňující informace:


Zde můžete nahrát soubor s klíčovými slovy (doporučeno):


Jsem zaregistrován jako affiliate partner Kurzů pro radostNejsem zaregistrován jako affiliate partner Kurzů pro radost
Outsourcing textů přes specializované služby

V případě, že outsourcing textů chcete řešit vlastní cestou, můžete využít nabídky specializovaných portálů nebo napsat do tematických skupin na Facebooku.

Pro poptávku na napsání textů osobně doporučuji využít úzce specializovaných projektů, jako je easytask.cz, ipartak.czcopywriting.cz. Případně můžete vyzkoušet stovkomat.cz, webtrh.cz nebo webdeal.cz. U specializovaných služeb je potřeba počítat s vyšší cenou, u těch alternativních zase může haprovat kvalita. Rozhodně vždy trvejte na ukázce kvality textů a oboustranném odsouhlasení ceny.

Pokud jste ze Slovenska, určitě vyzkoušejte facebookovou skupinu Marketeri, copywriteri, SEO optimalizátori. Dají se tam nalézt velice šikovní lidé. Jenom vás musím upozornit, že každé zadání poptávky na této stránce je většinou doprovázeno posměchem haterů, ale z toho si nic nedělejte. Prostě si tvrdě jděte za svým :-)

Jak na outsourcing loga a favicony?

Pro svůj affiliate web potřebujete slušné logo. V žádném případě se nevyplácí jeho tvorbu podcenit. Logo je to první, co návštěvník na vašem webu vidí. Pokud na něho působí příliš amatérsky, může to být důvodem k jeho okamžitému opuštění stránek. Naopak kvalitně zpracované logo je symbolem profesionality, návštěvníka utvrzuje v tom, že se nachází na webu, jehož procházení může být pro něho přínosné.

Možná si teď říkáte, že to není možné, že logo nemůže mít takový vliv. V tom případě si zkuste vybavit sami sebe při procházení webů. Vzpomeňte si, co cítíte, když se dostanete na web s nějakým kýčovitým, šíleně amatérským logem? Já osobně odcházím, protože se logicky domnívám, že i zbytek webu nebude stát za to, i když to vůbec nemusí být pravda.

Pro faviconu (malou ikonku našich stránek) platí úplně to samé. V případě kvalitního zpracování pomáhá udržovat dojem o profesionalitě webu, v opačném případě má sílu web pohřbít. To platí dvojnásob ve výsledcích vyhledávání na Seznamu, kde se nově objevuje favicona namísto obrázku webu.

Outsourcing loga a favicony přes nás (pouze pro partnery Kurzů pro radost)

Stejně jako u textů, jsme vám i při výrobě loga a favicony schopni poskytnout naše kvalitní specialisty za velice výhodných podmínek. Nabídka opět platí pouze pro affiliate partnery Kurzů pro radost a jejich affiliate weby.

Pokud máte zájem zajistit OUTSOURCING LOGA a FAVICONY ze strany našich specialistů, vyplňte prosím tento formulář a my vás budeme kontaktovat.

Jedná se pouze o nabídku pro naše affiliate partnery a lze ji využít pouze na affiliate projekt spojený s Kurzy pro radost. Kapacita je omezena.


Tvorba loga od profesionálního grafika

Zpracování loga pro affiliate web (cena 818 Kč bez DPH / 990 Kč vč. DPH)

 • Zpracování loga ve vysokém rozlišení v barvách kontrastujících s barevným laděním webu
 • Logo v PNG formátu bez pozadí a na bílém nebo černém pozadí ve formátu JPG
 • Zdrojové soubory loga v ceně
 • 2 revize (připomínkování) loga v ceně
 • Dodání loga do 30 dnů


Příplatkové služby


Vaše jméno:


Váš e-mail:


Zde můžete zadat doplňující informace a info o barvě podkladu:


Zde můžete nahrát screenshot vašeho webu (doporučeno):


Jsem zaregistrován jako affiliate partner Kurzů pro radostNejsem zaregistrován jako affiliate partner Kurzů pro radost
Outsourcing loga a favicony přes specializované služby

Cena za tvorbu profesionálního loga u agentury se běžně pohybuje od 5 000 Kč do 25 000 Kč, takže vám ani žádnou doporučovat nebudu a rovnou se podíváme na low-cost varianty. Pokud nemáte problém s angličtinou, zkuste určitě fiverr.com, naleznete zde stovky nabídek na tvorbu loga s cenou již od 5$ (kvalitní loga ale většinou začínají na ceně 10x vyšší).

Českou alternativou je pak již zmiňovaný stovkomat.cz, jejichž joby ohledně tvorby loga jsem vám níže vytáhnul do iframu. Uvedenou cenu berte s rezervou, po rozkliknutí se většinou dostáváte na dvojnásobek, pokud chcete transparentní logo se zdrojovými soubory:

Poslední možností je využití online creatorů na tvorbu loga. Zde počítejte s cenou 10$ – 50$ za vygenerování loga ve vysokém rozlišení. Logo v nízkém rozlišení bývá zpravidla ke stažení zdarma. A právě verze zdarma je tím důvodem, proč online creatory vůbec zmiňuji.

V případě, že do loga nechcete nebo nemůžete investovat, vyzkoušejte například online creatory na těchto stránkách:  freelogodesign.org, logomakr.com, canva.com, onlinelogomaker.com, ucraft.com. Skvělé logo v nich asi nevytvoříte, ale pořád lepší, než jej tvořit v malování :-)

Faviconu pak můžete vygenerovat třeba zde favicon.cc nebo zde realfavicongenerator.net.


Výborně. Možnosti outsourcingu máme probrané, práci zadanou a můžeme se opět s chutí pustit do přímé tvorby našeho affiliate webu. V příštím článku nás bude čekat tvorba rubrik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *