Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

V minulém článku jsme nainstalovali WordPress a provedli jeho základní nastavení. Máme tedy postavené jádro systému, na kterém poběží náš affiliate web, a nyní se pustíme do vyladění jeho vzhledu. Abychom však nemuseli draze utrácet za programátorské služby, existují na trhu alternativy v podobě šablon vzhledů webu, které už v minulosti někdo vytvořil. Šablony pro WordPress si můžeme snadno nainstalovat na náš web a ihned začít používat.

Většina WordPressových šablon je placených, ale najdou se mezi nimi i bezplatné verze, které však zpravidla neobsahují tolik možností nastavení, jako placené šablony. Bývají i graficky a technicky méně dokonalé, ovšem to vůbec neznamená, že na nich nedokážeme rozběhnout „slušný“ affiliate web. Pokud však chceme postavit „špičkový“ web (a to my chceme), bez placené šablony se neobejdeme.


Profesionální placené šablony pro WordPress

Dobré věci nebývají zadarmo, a proto pokud chceme mít náš affiliate web na profesionální úrovni, musíme si za to připlatit. Naštěstí v prodeji WordPressových šablon existuje velice konkurenční prostředí, takže jejich cena nebude tak vysoká, jak by se možná mohlo zdát.

Cena profi šablon se pohybuje od 40 do 80 USD (800 – 2 000 Kč), což je v porovnání s cenou práce programátora naprosto směšná částka. Ovšem pozor, ne každá placená šablona je kvalitní. Osobně vždy vybírám jednoduché šablony s čistým designem, které jsou maximálně vyladěné pro vyhledávače (rychlost načítání, kvalita kódu, speciální prvky zobrazující se ve výsledcích hledání na Googlu apod.).

Dříve jsem placené šablony nakupoval převážně na https://themeforest.net/, ale nebyl jsem s jejich kvalitou vždy spokojený, bylo to tam jak na houpačce (skvělé šablony smíchané s těmi příšernými). Pak jsem ale objevil přesně to, co jsem jako affilák potřeboval.

MyThemeShop

https://mythemeshop.com/ = skvělé, rychlé šablony pro WordPress, kompletně SEO vytuněné pro dosažení nejlepších pozic ve vyhledávačích. Jde vidět, že na rozdíl od většiny šablon na ThemeForestu, je skutečně vytvářeli lidé, kteří rozumí potřebám online marketérů. Na první pohled nevypadají nějak extra, ale jakmile je na svůj web nasadíte, budete nadšení stejně jako já.

Pro odborníky zde uvedu několik základních předností (ostatní mi musí věřit, že jsou prostě super :-)):

  • Stránkování AJAXem včetně Auto Infinite Scroll (auto načítání dalších stránek = větší konverze)
  • AJAX Quick search (našeptávání výsledků vyhledávání = větší konverze)
  • Prefetching (před-načtení předpokládaných stránek = větší rychlost načtení příspěvku/homepage)
  • Lazy Load (postupné načítání obrázků = větší rychlost načtení základu stránky)
  • Propisování hvězdiček a strukturovaných dat do výsledků vyhledávání Google (větší konverze)
  • Libovolné poskládání struktury příspěvků (na základě drag and drop)
  • Více sidebarů pro jednotlivé stránky
  • Podpora českých znaků pro jednotlivé sady písem

Vzhledem k tomu, jak zde šablony od MyThemeShop vychvaluji, je asi logické, že jsem se jednu z nich rozhodl použít i pro svůj affiliate web kurzyhned.cz. Konkrétně se jedná o šablonu Ad-sense, u které se mi moc líbí rozložení jednotlivých prvků, byť AdSense reklamu od Googlu na webu provozovat nechci :-)

Stavíte svůj affiliate web přesně podle mého návodu?

V tom případě jedno upozornění. Není nutné, abyste si vyloženě pořizovali šablonu Ad-sense. Vyberte si prostě takovou, která se vám líbí. Účelem tohoto seriálu není vytvořit 1 000 affiliate webů, které si budou podobné jako vejce vejci. V žádném případě není na škodu, když se vzezření vašeho webu bude od toho mého lišit.

Všechny šablony na MyThemeShop mají jednotný vzhled administrace, tudíž nemusíte mít strach, že se volbou odlišné šablony odkloníte od tohoto návodu. Právě naopak. Buďte invenční, zvolte si vlastní styl. Žádná šablona na https://mythemeshop.com/ není špatná. Ať už zvolíte jakoukoliv, nemůžete prohrát.

Kupujeme šablonu na MyThemeShop

Nákup šablony je tak jednoduchý, že snad ani návod nepotřebuje. Nicméně pro neangličtináře a pro čtenáře, kteří dosud nemají zkušenosti s placení kartou na internetu, jej raději sepíši, aby bylo jasné, že se skutečně není čeho bát. Opět doporučuji si stránku se šablonami otevřít v novém okně.

Otevřít My Theme Shop v novém okně

KROK 1

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Nejdříve vybíráme šablony, které se nám líbí. U každého favorita si nejprve vyzkoušíme demo ukázku šablony (1.), až poté si zobrazíme její detaily, kliknutím na details (2.).


KROK 2

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

V tomto kroku si můžeme o šabloně zjistit více informací. Pokud se pro ni definitivně rozhodneme, klikneme na tlačítko get it now!


KROK 3

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Na této stránce zadáme svůj e-mail a pokračujeme dále stisknutím tlačítka next.


KROK 4

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Nacházíme se na stránce s rekapitulací objednávky (šablonu jsem kupoval v akci, proto ty mínusové položky). Zkontrolujeme si položku total, zda odpovídá námi očekávané ceně, a následně pokračujeme k platbě kliknutím na proceed to payment.


KROK 5

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Zde si můžeme zvolit způsob úhrady. Pokud nemáme zřízený účet na PayPal, zvolíme stripe (zabezpečená úhrada běžnou bankovní kartou). Nakonec opět klikneme na proceed to payment.


KROK 6

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Nyní si vezmeme do ruky svoji bankovní kartu (nemusíme mít dolarový účet, lze to provést s kartou kterékoliv české i slovenské banky).

Z přední strany opíšeme číslo karty (1.) a datum platnosti karty (2.). Ze zadní strany pak 3-místné CVV (3.) číslo (poslední 3 číslice úplně vpravo od podpisu – na formuláři se nezobrazí). Nakonec ještě vyplníme naše PSČ (4.) a klikneme na i’m ready to download.


KROK 7

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Pokud vše proběhlo správně, zobrazí se nám děkovná stránka s nápisem thank you for signing up a do pošty nám dorazí e-mail s odkazem na stažení šablony, na který klikneme.

V případě, že dojde k chybě, zkontrolujte si v internet bankingu limity (počet transakcí, výše částky) na své kartě (zejména MO/TO a NET platby), případně se podívejte, zda máte vůbec aktivované platby na internetu a 3DSecure. 


KROK 8

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Po kliknutí na odkaz v e-mailu se dostaneme do členské sekce, kde v části active premium resources klikneme na název námi zakoupené šablony. Rozrolují se nám další možnosti. V nich klikneme na theme files a zakoupenou šablonu si uložíme na disk.

Pokud si nepřejeme získávat aktualizace šablony každý rok za $19 (nedoporučuji – bezpečnostní riziko), poznamenáme si do svého kalendáře datum nákupu šablony a ideálně za 364 dní své členství zrušíme kliknutím na cancel v payment history. Pokud bychom to udělali teď, přijdeme o aktualizace už nyní.


KROK 9

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Nakonec staženou šablonu nahrajeme do WordPressu. Klikneme na vzhled -> šablony -> instalovat. Zde stlačíme tlačítko nahrát šablonu (1.) a následně hned vybrat soubor (2.). Na disku vybereme stažený soubor šablony v zipu a klikneme na instalovat (3.). Pozor, instalace šablony chvíli trvá, musíme být trpěliví a nikam jinam neklikat.


KROK 10

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

V posledním kroku nám zbývá už jen šablonu aktivovat a máme hotovo! Její kompletní nastavení nás bude čekat v příštím článku.


Bezplatné šablony pro WordPress

V případě, že máme hluboko do kapsy, nebo prostě z jakéhokoliv důvodu nechceme jít do placených verzí, budeme se muset spokojit s bezplatnými šablonami. Jejich velkou výhodou je, že se řada z nich dá nainstalovat přímo z administrace WordPressu.

Interní bezplatné šablony pro WordPress

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

V levém menu klikneme na vzhled -> šablony. Zobrazí se nám stránka s aktuálně nainstalovanými šablonami. Pokud si nevybereme už z těchto předinstalovaných šablon, klikneme nahoře na tlačítko instalovat, pro zobrazení dalších šablon k instalaci.

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Dostaneme se na stránku s výčtem bezplatných šablon, jež si můžeme vyfiltrovat a okamžitě nainstalovat. Stačí ukázat na danou šablonu kurzorem a následně kliknout na objevivší se modré tlačítko instalovat.

Affiliate web (07): Vybíráme šablony pro WordPress

Po nainstalování šablony si můžeme její vzhled prohlédnout kliknutím na tlačítko aktuální náhled. V případě, že se nám její vzhled v náhledu zamlouvá, klikneme na tlačítko aktivovat a celý web se nám promění do podoby právě této šablony.


Externí bezplatné šablony pro WordPress

Bezplatné šablony můžeme nalézt i na umístěních mimo WordPress. Dají se stáhnout v ZIP souboru a následně jednoduše nahrát do WordPressu vzhled -> šablony -> instalovat -> nahrát šablonu.

Bezplatné šablony pro WordPress naleznete například na těchto stránkách:


V přístím článku se podíváme na nastavení šablony zakoupené na MyThemeShop. Pokud jste se rozhodli použít neplacenou šablonu, budete muset trochu improvizovat, nicméně věřím, že společně vše zvládneme :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *